Existuje univerzální kočárek pro větší dítě a aktivní maminku?

Zodpovězené
19. črc 2023

Ahoj,

potřebuji sportovní kočárek pro 6měsíční dítě, které váží 10 kg. Musí být vhodný i do lehkého terénu, ale nesmí být moc velký a neskladný do auta. Suma maximálně do 8 500 Kč.

Dívala jsem se na Hauck 3, ale recenze mě odradily - rychlé vrzání a nekvalitní potah. U Baby Jogger mě odradila velikost kočárku. Byla jsem rozhodnuta pro Britax B-Motion 4, ale koupila si ho známá. Má špatné skládání a je s ním těžká manipulace. Také by mě potěšila xxl stříška a možnost pratelného potahu.

Momentálně máme Moon Style, ale už dožívá.

Můžeš mi poradit?

Děkuji

Ahoj,

hledáš prostorný kočárek, který po složení nezabere moc místa v kufru auta. Pokud lehčím terénem nazýváš rovnější povrch, tak si prohlédni model ABC Design Avus. Je to pokračovací sportovní kočárek určený pro rodiče, kteří se pohybují po městě. Nízká váha a výborná manipulovatelnost umožňují ovládání jednou rukou. V případě častého cestování autem a potřeby každodenního skládání pro úschovu kočárku zaujme jednoručním složením s funkcí samostatného stání. Sportovní sezení lze napolohovat do skoro úplně rovného lehu a díky své prostornosti vydrží až do konce kočárkovacího období.

Podobným modelem je Inglesina Maior. Jeho rodičovská rukojeť je však fixní ve výšce 107 cm, proto je kočárek vhodný pro vyšší rodiče.

Další podobné modely jsem zmínila ve mé nedávno zodpovězené odpovědi, tak Ti ji sem připnu pro inspiraci:

Pokud však hledáš něco 3kolového, tak si určitě prohlédni novinku v podobě modelu Kinderkraft Helsi.

Pokud chceš skloubit lehkost a skladnost, tak nabízím i o něco dražší model Thule Spring. Ten složíš systémem 3D do velmi kompaktního rozměru.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka