Jaký dobře ovladatelný, lehký sporťák poradíte?

Zodpovězené
4. bře 2022

Dobrý den,

na doporučeni této poradny jsem před dvěma lety pořídila Baby Jogger City elite, který je úžasný a miluju ho, ale dcera už má přes dva roky a chtěla bych ho vyměnit za něco menšího a skladnějšího, což beru v potaz, že nebude mít tak dobré terénní vlastnosti, ale ráda bych, aby byl dobře ovladatelný jednou rukou - často vodím staršího syna za ruku.

Takže chci něco, co nebude v terénu tak super jako CE, ale bude dobře ovladatelné. Jezdíme hlavně ve městě. Zároveň bych byla vděčná, kdyby měl velkou ložnou plochu a polohování nohou - dcera v kočárku denně spává. Budu vybírat z bazaru, takže budu volit z modelu loňských a starších.

Děkuji za tipy.
M.

Ahoj,

pokud jsi byla spokojená s Baby Jogger City Elite, tak mi dává smysl pokračovat modelem Baby Jogger City Mini GT2, hlavně co se týče jeho super jízdních vlastností a prostornosti. U staršího modelu Baby Jogger City Mini GT chybí polohování nohou, dá se však dokoupit.

Pokud chceš ještě něco více kompaktního, tak variantou může být Baby Jogger City Mini2 4, který má o něco málo menší rozměry, ale přesto patří stále k těm prostornějším kočárkům. Nechybí mu ani polohování nohou a nižší hmotnost (8,8 kg).

Pokud bys chtěla změnu od trojkolky, tak to může být i Britax B-Motion 4 plus. Má také prostorné rozměry, polohování zad i nohou do úplného lehu, dlouhou prodloužitelnou stříšku a jednoduché skládání. Nevýhodou je však jeho vyšší hmotnost - 11,5 kg.

Nebo Petite&Mars Royal, který má tedy už o trochu menší rozměry, ale je celkem lehký (9 kg). Novější modely mají nově gumová kola, starší mají pěnová.

Já bych si vybrala určitě Baby Jogger City Mini GT2, který nabízí nejlepší jízdní vlastnosti a velké rozměry pro pohodlný spánek i pro větší dítě. Zároveň to z Elite nebude takový skok. Špatnou volbou ale nebude ani Baby Jogger City Mini2 4.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie