Jaký odpružený sportovní kočárek pro velké 7měsíční miminko?

Zodpovězené
30. zář 2023

Ahoj,

hledám sportovní kočárek pro velké 7měsíční dítě, které má 10 kg a nosí velikost 80. Kočárek musí vydržet až do konce kočárkovacího období. Jsme docela vysocí a předpokládám, že i malý bude dlouhý a těžký.

Další požadavky:

  • nosnost alespoň 22 kg,
  • dlouhá ložná plocha,
  • 4kolový,
  • odpružená kola,
  • možnost úplného lehu i polohování opěrky nožiček,
  • polohovatelné madlo, neboť mezi mnou a mužem je více než 20 cm výškový rozdíl,
  • stříška ať se dá co nejvíce sklopit, aby i vleže poskytovala stín.

Dívala jsem se na Valco Baby Snap 4 Trend, ale není odpružený. Hmotnost kočárku není důležitá. Pokud by se však vešel do kufru menšího auta, bylo by to fajn. Ideální do 12 000 Kč.

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

prohlédni si model Zopa Move Cross 2, který vyšel na trh jako novinka v roce 2023. Jeho předchůdcem je kočárek Zopa Move Cross, od kterého se liší celou řadou vylepšení, jako je perforovaná zádová opěrka, výškově nastavitelná stříška a prodlužovací opěrka nohou. Výhodou je otočné sportovní sezení, absence zadní osy kol, která nebrání rodičům v delších krocích a teleskopicky nastavitelná rodičovská rukojeť.

Nejprostornější sezení mají většinou neotočná tříkolové kočárky - Thule Spring, Baby Jogger City Mini GT2 atd. A nedej se splést, i když má kočárek v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), tak jeho kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým, terénem. Ale to má většina tříkolových či čtyřkolových kočárků.

Britax Strider M je také cenově dostupný kočárek určený pro nenáročné rodiče, kteří se pohybují po městě. Má lehkou, kompaktní a robustní konstrukci s výbornou manipulovatelností umožňující ovládání jednou rukou.

Další kočárkové typu najdeš v mé nedávno zodpovězené otázce, kterou Ti sem připínám:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka