Jaký terénní kočárek pro květnové miminko?

Zodpovězené
20. led 2024

Ahoj,

s manželem čekáme naše první miminko přibližně v polovině května. Budeme potřebovat terénní kočárek pro chlapečka, tedy nejlépe dvojkombinaci. Já mám 164 cm, muž je o dost vyšší. Cena do 7 000 – 8 500 Kč. Černého kočárku se obávám, nemá-li ochranu před sluncem, tedy raději v šedé barvě.

Můžeš nám poradit?

Děkuji

Ahoj,

prohlédni si kočárek Zopa Move Cross. Ten je určen pro středně vysoké a vyšší rodiče, kteří se pohybují jak po městském povrchu, tak i po nerovných cestách vesnice. Nižší váha a dobrá manipulovatelnost umožňují ovládání jednou rukou. V případě častého cestování autem či potřeby každodenního skládání pro úschovu kočárku zaujme jednoručním složením a rozložením spolu s nástavbou umístěnou na konstrukci. Obousměrné sportovní sezení lze napolohovat do skoro naprosto rovného lehu. Hluboká korba i sportovní sezení patří k těm prostornějším na trhu, proto v nich bude mít pohodlí i větší dítě během celého kočárkovacího období.

Zvážila bych i koupi kočárku Coletto Fado. Více o něm najdeš v této mé nedávné odpovědi, kterou Ti sem připínám:

Zvaž i model Baby Merc Zipy Q, který je cenově dostupný. Je to kombinovaný kočárek s plně odpruženou konstrukcí s nafukovacími koly. Hluboká korba je dostatečně prostorná a má zabudované polohování. Sportovní sezení je vybaveno měkkou podložkou, plně otočné a s možností polohování do lehu. K dvojkombinaci s bohatou výbavou si můžeš případně dokoupit i autosedačku – tzv. vajíčko. Může být vlastní či jiné známé značky.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka