Je kočárek Thule Urban Glide 2 vhodný i pro novorozence?

Zodpovězené
2. led 2023

Ahoj,

mám dilema ohledně kočárku. Hledám něčem lehké a kompaktní na skládání, neboť s miminkem plánujeme hodně cestovat. Na začátku jen mezi městy, později i do hor.

Přemýšlela jsem, že nejprve bych koupila např. Cybex Balios S, na ten první rok cca i kvůli otočení sportovní části. Později bych dokoupila Thule Urban Glide 2, asi z bazaru kvůli pozdějším aktivitám (běh, turistika).

Je to dobrá volba?

Nebo se dá v pohodě zvládnout od začátku s Thule?

Je taková kombinace zbytečná?

Děkuji

Ahoj,

pokud už teď víš, že jsi aktivní rodič a s dítětem budeš trávit spoustu času nejen ve městě, ale i na horách, tak doporučuji, aby jsi rovnou koupila kočárek Thule Urban Glide 2. Napsala jsem o něm dvě podrobné recenze, ve kterých se dozvíš o jeho výhodách ve městě, ale i při běhu a sportu.

Vím, že černá hluboká korba Thule není tak atraktivní, ale je plně funkční a dostatečně ochrání dítě. Navíc ji lze poskládat na placku, což je velkou výhodou z pohledu úložného prostoru v autě či bytě.

Určitě však doporučuji chodit s dítětem do nerovnějšího terénu, teprve až když zvládá pozici zvanou – „pást koníky“. Tehdy je páteř dítěte dostatečně odolná a zvládá i menší otřesy, které jí při vývoji neublíží.

Thule má zadní odpružení kol a je určen pro vysoké a středně vysoké rodiče. Podobným modelem, který je o něco těžší, ale širší v sedací části, je Baby Jogger Summit X3. Je určen pro středně vysoké rodiče, a to díky 103 cm výšce fixní rodičovské rukojeti. Je však oproti Thule lépe odpružený na přední i zadní nápravě.

Oba kočárky mám osobně odzkoušené. Momentálně sama syna vozím v Baby Jogger Summit X3.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka