Je pro aktivní rodiče lepší sporťák Thule Urban Glide 2, nebo Baby Jogger Summit X3?

Zodpovězené
4. pro 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek do terénu. Líbí se mi Thule Urban Glide 2 a Baby Jogger Summit X3.

S mužem máme aktivní život, chodíme hodně do přírody, na túry a po různém povrchu. Proto hledáme nejlepší terénní kočárek. Byli jsme rozhodnuti pro Thule, ale odrazuje mě, že se nedá dát do úplného sedu a stříšku má kratší než Baby Jogger. A Baby Jogger mi přijde jako výborná volba, ale tu značku značku neznám.

Který z mnou vybraných kočárků je lepší a pro nás vhodnější?

Děkuji

Ahoj,

oba kočárky prošly mýma rukama. O Thule Urban Glide 2 jsem napsala 2 samostatné a podrobné recenze, které si můžeš pro inspiraci přečíst.

A momentálně doma využívám Baby Jogger Summit X3.

Ani jeden z těchto kočárků nedáš do úplného 180stupňového lehu, pouze do pololehu 150 stupňů (připomíná dítě v posteli s hlavou na polštáři). Ani jeden z těchto kočárků nemá kolmý sed.

Je třeba si však uvědomit, že byly vyvíjeny se záměrem sportovního využití. Páteř dítěte by byla při kolmém sedu a sportovní aktivitě, například rychlejší procházce nebo běhu, vystavena otřesům, které by ji mohly poškodit. S důrazem kladeným především na správný vývoj páteře, mají kočárky ergonomické, tedy kolmější sezení a zároveň nemají možnost úplného lehu.

Oba jsou určeny pro aktivní rodiče nejen do města, na vesnici, do terénu, ale i na běh a sport.

Thule Urban Glide 2
👍 Výhody:

  • lehkost konstrukce - 11,2 kg,
  • skladnost po složení,
  • odpružení zadní nápravy (kol),
  • otočná nastavitelná rodičovská rukojeť ve výšce od 90 do 112 cm - je určen pro vyšší a středně vysoké rodiče,
  • ruční brzda uprostřed madla (ne páková, jako na kole).

👎 Nevýhody:

  • vyšší pořizovací cena,
  • černá konstrukce se lehce poškrábe,
  • je na délku po složení větší než Summit X3,
  • po složení nestojí,
  • potřeba dokoupit opěrku nohou,
  • potřeba dokoupit dětské madlo.

Baby Jogger Summit X3
👍 Výhody:

  • XXL stříška s bočními i náhledovými okny s uzavíráním,
  • větší kola oproti Urban Glide 2,
  • odpružení všech čtyř kol, včetně pneumatického odpružení konstrukce,
  • skladnost po složení,
  • dětské madlo v ceně,
  • aretace (zámek) předního kola u rodičovské rukojeti.

👎 Nevýhody:

  • vyšší pořizovací cena,
  • vyšší hmotnost konstrukce - 12,7 kg,
  • po složení nestojí,
  • pojistka proti rozložení je u starších ročníků na suché zipy, až ročník 2022 ji má plastovou,
  • fixní rodičovská rukojeť ve výšce 103 cm - je určen pro nižší a středně vysoké rodiče,
  • ruční páková brzda, mně se lépe manipulovalo s Urbanovou,
  • potřeba dokoupit opěrku nohou.

U těchto kočárků záleží hlavně na tom, že jak jsi vysoká a kolik máš místa na uskladnění. Jinak jsou oba kočárky perfektní! Hravě zvládají každý povrch a můžu Ti je pouze vřele doporučit.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka