Joolz Day, Joolz Hub+ vs. Cybex Balios S Lux. Který je nejlepší?

Zodpovězené
11. kvě 2022

Ahoj,

líbí se mi:

Joolz Day
Joolz Hub+
Cybex Balios S.

Který je nejlepší?

Kočárek chceme používat od narození.

Děkuji

Ahoj,

všechny tři modely jsou super volbou. Škoda, že nezmiňuješ, jaké máš hlavní požadavky na kočárek, lépe bych Ti dokázala poradit 🙂.

Joolz Day+ je designový, městský model, který zvládne i lehčí terén. Ačkoliv má přes 13 kg, tak se velmi lehce ovládá. Hluboká korba má praktické ventilační okénko a stříšku s kšiltem. Sporťák má korýtkové sezení s nastavitelnou podnožkou, kterou můžeš tak přizpůsobit dítěti. Nevýhodou je neprodlužovací stříška, ale můžeš to vyřešit clonou.

Více skladným a lehčím modelem (11,5 kg) je pak Joolz Hub+, který je vhodný spíše pro nižší rodiče, co upřednostňují právě lehkost a kompaktnost, například kvůli častému cestování a skládání. Sporťák se liší klasickou sedačkou, kterou napolohuješ do úplného lehu a najdeš u něj i prodlužovací stříšku. U obou si navíc můžeš vybrat ze spoustu barevných provedení.

Podobným modelem je pak i Cybex Balios S Lux, který bývá častou volbou maminek jako sportovního kočárku, ale poslední dobou se též volí jako kombinovaný kočárek od narození. Hlubokou korbu má též položenou níže a je velmi prostorná na svůj typ, ale oproti Joolz není vybavená žádným ventilačním okénkem. Sporťák je o něco málo prostornější než u Hub, navíc i stříšku má delší.

Velmi záleží i na Tvé postavě, pokud jsi vyšší, tak se Ti mnohem lépe bude manipulovat s Joolz Day+, který má z uvedených kočárků i nejlepší jízdní vlastnosti. Za to je ale méně skladný a těžší. Pokud jsi drobné postavy a chceš spíše lehčí a kompaktnější kočárek, tak bych vybírala mezi Joolz Hub+ a Cybex Balios S Lux.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie