Který 4kolový kočárek má otočné sezení a dostatečný prostor k sezení?

Zodpovězené
13. říj 2023

Ahoj,

chtěla bych poradit, protože mám dilema. Rozhoduji se mezi bazarovým Britax Strider M a novým Zopa Move Cross 2.

Nejdůležitější parametry při porovnání jsou prostornost k sezení, kvalitní pevná konstrukce, rychlé skládání. Ostatní parametry mají podobné, avšak bohužel nemám možnost je vidět živě.

Budu ráda i za nějaký další podobný návrh s podmínkou čtyř kol a otočným sezením.

Přivítala bych, kdyby měl kočárek alespoň nějaké příslušenství (nánožník a držák na pití) a zároveň by měl zvládnout hrozné vesnické stezky. Momentálně máme levnou variantu 3kombinace Kinderkraft Moov, čili nejsem náročná na chrastění a jiné věci, ale chtěla bych už něco kvalitnějšího.

Líbí se mi také Petite&Mars Royal a Britax B-agile R, ovšem nejsou otočné.

Děkuji

Ahoj,

pozor na správný výběr kol a odpružení, protože tím se kočárky odlišují průjezdem různými terény.

Britax Strider M je cenově dostupný kočárek určený pro nenáročné rodiče, kteří se pohybují po městě. Tomu odpovídá tvrdší odpružení, které je velmi málo citelné. Má lehkou, kompaktní a robustní konstrukci s výbornou manipulovatelností umožňující ovládání jednou rukou.

Zopa Move Cross 2 je oproti Strider M právě měkčeji odpružený a zvládá i průjezd nerovnějším terénem vesnice, trávou, rovnější lesní a polní cestou. Jeho nové funkce Tě skutečně okouzlí. Jedná se zejména o výškově nastavitelnou a perforovanou zádovou opěrku, která roste spolu s dítětem. Tento model je cenově dostupný a skutečně vybaven funkcemi, proto jej i já velmi často v poradně doporučuji.

Podobnými modely ve stejné cenové kategorii jsou Kinderkraft Nea a novinka Muuvo Quick 4.0 či Petite&Mars Trails. Trails však lze zakoupit pouze ve dvojkombinaci.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka