Který kočárek je nejvhodnější pro nerovný terén?

Zodpovězené
22. zář 2023

Ahoj,

chtěla bych poradit při výběru kočárku. Miminko se nám má narodit koncem října. Bydlíme na vesnici, ale hodně cestujeme do města. U prvního syna jsem využívala Mamas&Papas Ocarro, se kterým jsem byla spokojena. Nevadila mi ta váha, ale těžší kočárek bych už určitě nechtěla.

Rozhoduji se mezi kočárky: Kinderkraft Nea, Cavoe Axo Shine, Zopa Move Cross 2 a Nuna Mixx Next.

Potřebuji kočárek, který má lepší odpružení. K našemu domu je zatím špatný přístup – po trávě nebo po kamíncích. Chci, aby to nebylo nekomfortní pro miminko. Oba máme cca 168 – 170 cm.

Máme vajíčko Cybex Aton S2 i-size a potřebuji jej používat pro konstrukci kočárku.

Můžeš nám poradit?

Děkuji

Ahoj,

Cavoe Axo Shine je kočárek vhodný spíše do města, nebo na rovnější terén vesnice. Každodenní přejezd po trávě nebo po kamíncích by v krátké době poškodil jeho kola a tvrdší mechanické odpružení. To by mohlo vést k Tvé nespokojenosti a následné reklamaci. Takže Ti ho nedoporučuji koupit.

Zopa Move Cross 2 je letošní cenově dostupnou novinkou. Kočárek je určen pro středně vysoké a vyšší rodiče, kteří se pohybují jak po městském povrchu, tak i po nerovných cestách vesnice. Nižší váha, nenafukovací kola plněná pěnou společně s dvojitým odpružením zaručují dobré jízdní vlastnosti a umožňují ovládání jednou rukou. V případě častého cestování autem či potřeby každodenního skládání pro úschovu kočárku zaujme jednoručním složením a rozložením spolu s nástavbou umístěnou na konstrukci. Obousměrné sportovní sezení lze napolohovat do téměř rovného lehu. Navíc se pyšní také funkcí výškově nastavitelné stříšky a prodloužitelné opěrky nohou – díky tomu bude mít pohodlí i větší dítě během celého kočárkovacího období. Adaptéry nejsou součástí základní výbavy kočárku, je třeba si je dokoupit zvlášť.

Pomocí adaptérů Zopa můžeš velmi snadno umístit na konstrukci (podvozek) kočárku autosedačky jiných známých značek: Cybex – Cybex Aton S2 i-size, Maxi-Cosi, Joie, BeSafe , Kiddy, Recaro, Besafe, ale především také vlastní autosedačky - Zopa X1 Plus i-Size a Zopa XS i-Size.

Podobně jsou na tom i kočárky Kinderkraft Nea a Nuna Mixx Next, které mají v základní výbavě adaptéry pro připojení Tvé autosedačky – Cybex Aton S2 i-size.

Oba kočárky v poradně často doporučuji.

Ale v porovnání Nea a Mixx Next by určitě vyhrál kočárek Nuna Mixx Next. Jeho konstrukce a také jeho odpružení je pevnější. Navíc má perforované, tedy větratelné, síťované sedátko, které v letních dnech poskytuje dítěti vysoký komfort.

Více info najdeš v této mé nedávno zodpovězené otázce, kde vzpomínám komapatibilitu ai jiné vlastnosti kočárku Mixx Next:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka