Který kočárek nemá korýtkovou sportovní část, jde do úplného lehu a zvládne procházky s pejskem?

Zodpovězené
10. lis 2022

Ahoj,

děkuji za odpověď na mou otázku https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/kocarko...

Velmi mě oslovil kočárek Easywalker Jimmey, jen cena je trošku vyšší.

Doporučila jsi mi i polský kočárek Muuvo Trick, ale jaksi se mi nezamlouvá barva. Možná ještě ten šedý by byl fajn.

Je některý z kočárků Baby Design nebo Espiro vhodný i do terénu?

Tedy, že hned se nerozhrká a nezačne vrzat. Myslím, že nějakou takovou negativní recenzi jsem viděla - četla.

Podmínky kočárku:

  • aby obsahoval prodlouženou stříšku, prodlouženou síťku, otvor - síťka ve stříšce, na hluboké korbě síťka,
  • aby sportovní část nebyla korýtková,
  • možnost do úplného lehu, případně možnost ležení na boku/bříšku,
  • spodní košík uzavíratelný,
  • velmi oceňuji, že kola na kočárcích mají reflexní pás – prvek.

Kočárek bych chtěla využít i později, aby co to vydržel a byl použitelný i pro druhé miminko.

Mám jít do kvalitnější značky, tedy do Easywalkeru?

Budu ráda za upřímnost.

Děkuji za odpověď

Ahoj,

jsem ráda, že ses opět ozvala.

Pokud kočárek značky Espiro, tak pak vyhovují pouze tyto dva modely.

Espiro Sonic Air, nebo bratrský model Espiro Sonic Gel, který se od Air odlišuje pouze gelem plněnými pneumatikami. Jejich kola (nafukovací - Air, gelem plněné - Gel) a dvojité odpružení jsou stavěna do nerovného vesnického terénu. Jejich jediné mínus, které vidím, je, že jsou to neotočné sportovní kočárky.

Jsou cenově dostupné a v poměru cena versus kvalita jsou poměrně dobře a pozitivně hodnoceny. Já osobně je také maminkám často doporučuji.

Ale nemohu je kvalitou porovnat s dražšími značkami jako jsou Bugaboo či Easywalker. Ty jsou na mnohem vyšší kvalitativní úrovni. Dokáží vyvozit 2, 3 a více dětí, přičemž zůstávají stále kvalitní a funkční. Toto od Espira neočekávej.

Ostatní modely značky Espiro jsou spíše městské a stavěné i do občasného terénu, ale mají tvrdší (pouze mechanické) odpružení.

Pokud je cena nového kočárku příliš vysoká, tak doporučuji raději sáhnout po kvalitním kočárku z bazaru.

Ještě jedna rada na závěr. V Tvém případě bych uvažovala nad trojkolkou nebo kvalitnějším bazarovým modelem značky Easywalker.

A nezapomeň na to, že s malým novorozencem, který ještě "nepase koníky", se nedoporučuje chodit po velmi hrbolatém a natřásavém nerovném povrchu. Může to poškodit zdravý vývoj jeho páteře.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka