Který kočárek je nejvhodnější pro dubnové miminko a procházky s pejskem v terénu?

Zodpovězené
31. říj 2022

Ahoj,

hledáme něco do terénu. Nejprve mě zaujal Thule Urban Glide 2 trojkolka, ale ten s menšími koly. Odradila mě cena a prý se nedá otočit sportovní část.

Určitě hledám 3-kombinaci, případně 2-kombinaci a dokoupení vajíčka.

Byly mi doporučeny i ABC Design německý výrobce a Easywalker. Dnes mě oslovil Noordi Fjordii. Poté co tu čtu, tak jsi mě odradila. Teď netuším do jaké značky jít.

Miminko se narodí v dubnu a ani netuším do jakého období budeme využívat hlubokou korbu. Ale určitě vím, že každý víkend a také v týdnu budeme chodit s pejskem na procházky - asfalt, štěrková cesta, travnatý terén a pod.

Jaký kočárek nám doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

pokud terén a pes, tak je důležitá dobrá manipulace s kočárkem v terénu a zároveň jeho lehčí váha. V tomto směru jednoznačně vítězí trojkolky, se kterými se v terénu lépe manipuluje.

Pravdou ovšem je, že většina z nich má sportovní sedadla neotočná. A to jak model Thule Urban Glide 2, tak i menší městský bratr Thule Spring. Konkurenti v podobě Baby Jogger Summit X3, Baby Jogger City Elite 2 nebo menší Baby Jogger City Mini GT2 jsou na tom s otočností stejně.

Pro terén, který popisuješ se mi zdá vhodný Easywalker Harvey3 nebo propracovanější Easywalker Harvey3 Premium. Případně si můžeš dokoupit i terénnější nafukovací pneumatiky. V případě potřeby je můžeš snadno vyměňovat mezi terénem města a skutečným terénem na procházce s pejskem. Popřípadě si prohlédni jejich bratrský model Easywalker Jimmey, který přišel na trh v letošním roce a získává stále větší popularitu. Miminko bude mít v něm od narození jedinečný komfort a pohodlí. Podrobněji jsem jeho funkcionalitu popsala v krátkém podrobném článku, který si můžeš přečíst.

Případně si prohlédni terénnější čtyřkolové kočárky, které jsou už ale váhově těžší. Vyšší váha, ovšem jde - „ruku v ruce" s dobrou stabilitou v terénu a vyšší odolností konstrukce, která je v terénu více namáhána. Já Ti doporučuji modely X- Lander X-Move, Tutis Uno 3+ nebo hybridní kočárky Muuvo Quick 3.0 či Muuvo Trick.

Prohlédni si také Cybex Talos S Lux, který je sice těžší, ale za to se skvěle hodí do terénu.

A ještě kočárek ABC Design Salsa 4 Air, který je určen pro vysoké rodiče. Hravě zvládá terén a je také z těch váhově těžších.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka