Který sportovní kočárek zvládne ledajaký terén, snadno se skládá a je otočný?

Zodpovězené
14. říj 2022

Ahoj,

chtěla bych si zakoupit sportovní kočárek pro 6měsíční dítě, které partí mezi ty větší. Momentálně máme dvojkombinaci Moon Tregg. Zabírá místo v autě, neboť se skládá na 2 části. Jinak jsem s ním relativně spokojena.

Proto hledám jiný, který by měl být:

  • snadno skládatelný,
  • otočný do obou směrů,
  • zvládnout ledajaký terén (bydlíme na vesnici - neboli i štěrk, asfalt, polní cesty),
  • vhodný i pro větší dítě,
  • možnost dát úplně do lehu.

Na ceně nezáleží.

Líbí se mi značky Moon, Cybex a nebráním se i jiným značkám.

Děkuji

Ahoj,

jako první mě hned napadl model Zopa Quest, který často doporučuji. Patří mezi oblíbené městské modely, které však zvládají i vesnický terén díky dvojitému odpružení všech čtyř kol z tvrzené gumy. Váží 11 kg a dobře se ovládá jednou rukou. Po složení je skladný a mám ho osobně odzkoušený. Je to cenově dostupný model, který mnohé překvapí.

Prohlédni si také nový hybridní kočárek Muuvo Trick. Na trhu je krátce, protože je to novinka. Tento kočárek pohodlně zvládá náročný terén a bez problémů projede městem. Není to tank. Je to spíše elegantní krasavec, který je vybaven praktickými vlastnostmi. Patří k lehčím modelům, protože váží pouhých 11,5 kg a odveze až 22kilogramové dítě. Má pneumatiky plněné gelem, takže riziko defektu nehrozí. Hluboká korba je dostatečně prostorná a kvalitně odvětraná i díky zabudovaným oknům (ventilační a panoramatické), které oceníš hlavně v létě.

Bratrský model Muuvo Slick má výše položené sportovní sedadlo. Dětské madlo má položeno blízko a celkově působí více robustněji. Má 52 cm výšku zádové opěrky a jeho opěrka nohou je prodloužitelná. Nosnost sportovního sedadla je 22 kg, takže pokud Ti po čase nebude překážet 12,5kg váha, tak vydrží až do konce kočárkovacího období.

Podobným modelem je i Muuvo Quick 3.0. Je to prostorný a pohodlný kočárek, který má nenafukovací pneumatiky plněné gelem. Snadno se ovládá. Hluboká korba i sportovní sedadlo jsou výše umístěny, což je pro výhodou pro vysoké rodiče, ale je vhodným kandidátem i pro středně vysoké lidi. A navíc se svým odpružením a koly skvěle hodí i na nerovný terén.

Vyhovoval by i Moon No ONE 2.0 nebo Moon ReSea S Edition (2022). Podrobněji jsem je popsala v mé nedávno zodpovězené otázce, kterou Ti připínám:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka