Jaký kočárek pro prosincové miminko?

Zodpovězené
8. zář 2022

Ahoj,

potřebovala bych poradit dvojkombinaci kočárku. Miminko čekáme v prosinci a nemůžu se rozhodnout, který kočárek by byl vhodný.

Určitě bych chtěla, aby měl nafukovací kola a byl vhodný do terénu. Já mám 160 cm a budu převážně kočárkovat já. Chci, aby byl vhodný k mé výšce a zároveň, aby se dal nastavit pro manžela, který má 186 cm. Měl by mít prodloužitelnou stříšku a velmi dobré větrání.

Co jsem koukala na internetu, tak mě velmi zaujal Moon ReSea S Edition (2022). Ale prý hluboká korba má pouhých 74 cm a to mě trošku děsí. Kočárek bych ráda využila i u druhého dítěte, který se může narodit dříve a v zimě bude mít pár měsíců.

Děkuji

Ahoj,

Moon ReSea S Edition (2022) je dobrá volba k Tvé výšce. Manželovi by byla ale rodičovská rukojeť krátká. Hluboká korba má vnitřní rozměr 74x32 cm a jak píšeš, v případě druhého dítěte narozeného v létě či na podzim by byla úzká. Hlavně tehdy, kdyby bylo v korbě spolu s fusakem. Jinak pro dítě narozené v prosinci je dostačující. To je ještě maličké a spolu s fusakem se do korby pohodlně vejde.

Kočárky značky Moon ráda doporučuji, protože jsou stylové a já mám hlavně ráda čistý design.

Pokud upřednostňuješ tuto značku, tak modely Moon Rocca Edition a Moon Relaxx Edition by pro Tebe byly ideální. Mají úplně stejná kola jako ReSea, tedy nafukovací pneumatiky. Dokonce i velikost kol mají stejné.

Rodičovskou rukojeť mají také rozdílnou. Rocca ji má otočnou a ve výšce 94 – 108 cm. Relaxx ji má teleskopickou a ve výšce 98 – 111 cm. Tento kočárek doporučuji spíše pro vyšší rodiče. Já mám 168 cm a osobně jsem měla možnost si je ochytat oba, tak nevidím problém v jejich výšce. Jsou pohodlné a přiměřeně umístěné.

Hluboké korby jsou totožné s ReSeas, akorát Relaxx ji má podstatně větší s vnitřními rozměry 80x31 cm. To je vyhovující velikost pro dítě narozené v jakémkoli ročním období. Rocca má velikost korby 76x30, neboli velmi podobnou ReSea.

Sportovní sedadla jsou skoro stejně prostorná. Jediný rozdíl je v o 3 cm menší výšce zádové opěrky. Ale to je minimální rozdíl.

Designově se ReSea S nejvíce podobá Rocca. A to hlavně barvou konstrukce a také barvou použitých látek. Relaxx má nejvíce podobný odstín matné konstrukce v barvě Mud 2022, ale pěkný je také v barvě Antra/Grey 2022.

Já Ti doporučuji spíše koupit model Relaxx. Má více výhod než nevýhod.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka