Který kočárek zvládne sníh a nerovné vesnické a polní cesty?

Zodpovězené
15. srp 2022

Ahoj,

chtěla bych se poradit ohledně výběru sportovního kočárku. Kočárek musí být minimálně do 22 kg. Musí se dát otočit v protisměru jízdy a mít dostatečnou stříšku, která bude dítě chránit před sluncem během spánku.

Vybírám si mezi těmito 3 kočárky:

Který z těchto kočárků je vhodný také do zimy, do sněhu, na nerovné vesnické a polní cesty?

Děkuji

Ahoj,

jako první vyřadím Elodie Details Mondo. Je to cestovní typ kočárku a je netočný. Jeho menší pěnová kola jsou stavěna na město, případně výletní rovné trasy.

Cybex Balios S Lux je městský typ kočárku. Na vesnici se spíše hodí jeho kolega Cybex Talos S Lux, který má lepší odpružení a větší nenafukovací pneumatiky plněné pěnou.

Babystyle Egg 2 je korýtkový typ kočárku. Mám s ním osobní zkušenosti. Je dost těžký se svou 13,5 kg váhou, ale ve skutečnosti je docela malý. I když výrobce uvádí jeho až 25 kg nosnost na dítě, tak jeho sezení i hluboká korba jsou menších rozměrů. Kola z tvrzené gumy má středně velká. Ale jeho odpružení je slabší a tvrdší. Tento model je spíše městský. Mínusem je také jeho samostatné skládání konstrukce, hluboké korby a sportovního sedadla zvlášť. Takže v kufru auta zabere spoustu místa. Já jsem ho viděla poskládaný v Audi Q7 a zabral třetinu kufru.

Pokud chceš něco stylového, tak se podívej například na Concord Neo. Jeho Ypsilonová konstrukce zaujme designem. Nafukovací kola projedou i sníh. Navíc má houpavou konstrukci. Jeho hluboká korba se dá využít jako autosedačka, protože má zabudované bezpečnostní pásy. Sportovní sezení je prostorné pro 2leté dítě. Skládá se se sportovním sedadlem nasazeným v jakémkoli směru. Menším mínusem je 15 kg nosnost sedáku, ale upřímně vím, že dvojkombi či trojkombi kočárky maminky často mění okolo 18 měsíců.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka