Který sportovní kočárek doporučuješ pro letní dítě na vesnici?

Zodpovězené
4. zář 2023

Ahoj,

máme 2měsíční dcerku a z finančních důvodů chceme popředu koupit sportovní kočárek. Udělala jsem chybu a při koupi prvního kočárku jsem výběru nevěnovala dostatek času a pozornosti. Proto mám kočárek v podstatě nepoužitelný se sportovní částí a potřebuji zbrusu nový.

Chceme kočárek odolný i v zimě. Bydlíme na vesnici, takže kola musí být odolná. Sedadlo by mělo být otočné v obou směrech s možností úplného lehu. Také bych ocenila prodlouženou stříšku, okénko na kontrolu miminka, možnost odvětrávání, nastavitelnou rukojeť. Manžel a já nejsme stejně vysocí. Vajíčko máme Britax Römer a bylo by fajn, kdyby se dalo nějakými adaptéry spojit s konstrukcí, ale není to nevyhnutelné.

Už déle pokukuji po Kinderkraft All Road, Bebetto Nico Estilo nebo Cybex Balios S Lux.

Který z nich je nejlepší?

Můžeš poradit nějaký jiný, který by byl vhodnější?

Ideální by bylo, kdybychom se vešly do 15 000 Kč.

Děkuji

Ahoj,

modely, které bych Ti doporučila najdeš v této odpovědi:

Bebetto Nico Estilo Pro je fajn kočárek, ale je pouze na kratší dobu. Má 15kg nosnost sportovního sedáku a malou výšku zádové opěrky. Navíc nepatří k těm nejlehčím (13,8 kg) a po obouručním složení ani nejskladnějším.

Podobně je na tom s nižší nosností i Kinderkraft All Road.

Cybex Balios S Lux patří mezi TOP kočárky na trhu. Je to elegantní kočárek s moderním designem, určený pro rodiče, kteří se pohybují i ​​po nerovnějších cestách vesnice. Zaujme výbornou manipulovatelností, která mu umožňuje ovládání jednou rukou. V případě častého cestování autem či potřeby každodenního skládání pro úschovu kočárku zaujme jednoručním složením a rozložením spolu s nástavbou umístěnou na konstrukci. Sportovní sedátko patří k těm prostornějším na trhu, proto v něm bude mít pohodlí i větší dítě během celého kočárkovacího období.

Od svého předchůdce Cybex Balios S Lux 2020 se liší především novým pneumatickým odpružením konstrukce, zvýšenou 10kg nosností nákupního košíku. Vylepšen byl i způsob zapínání 5bodových pásů, který je nyní podobný tomu v autosedačkách.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka