Najdu lehký a otočný kočárek s velkou stříškou do 7 000 Kč?

Zodpovězené
18. črc 2023

Ahoj,

poprosila bych o radu při výběru kočárku. Hledáme kočárek (sportovní nebo golfový) na cestování pro našeho 15měsíčního syna, který by vydržel už do konce kočárkování - čili nosnost alespoň 20 kg.

Požadavky:

  • hmotnost ideální do 10 kg (max. 11 kg),
  • rozměry složeného kočárku nejsou až tak podstatné - čím menší/skladnější, tím lépe,
  • složitelný a ovladatelný jednou rukou,
  • odpružená kola (nejlepší by byla buď nafukovací nebo pogumovaná,
  • co největší stříška,
  • polohovatelnost do lehu (plusem by bylo pokud budou i nohy polohovatelné),
  • nastavitelná výška rukojeti,
  • otočný do směru nebo protisměru,
  • cena ideálně do 7 000 Kč.

Děkuji

Ahoj,

v první řadě je třeba si uvědomit, že otočnost je potřeba oželet. Je to na úkor kvality modelů do 7 000 Kč, které by splňovaly i ostatní Tvé požadavky.

Pokud je to však pro Tebe velmi podstatná funkce, tak pak ji splní model Zopa Quest. Zaujme Tě hlavně jeho zádová opěrka (její výška je 44 cm) tvořená pevnou větrací síťkou, která v horkých letních dnech vytvoří uvnitř kočárku příjemné odvětrávání. V zimních měsících se zádová opěrka zase uzavírá vložkou a zajišťuje tak uvnitř teplo a útulnost.

Určitě si prohlédni sportovní kočárek Espiro Look. Díky nastavitelné otočné rukojeti ve výšce od 96 do 113 cm zaručuje pohodlné ovládání i vyšším rodičům. Jeho bezúdržbová gelem plněná kola se zadním odpružením, zvládají i nerovnější povrchy. Sedátko je vhodné i pro větší dítě, díky 48 cm vysoké zádové opěrce. Zaujme jednoručním složením a praktickým rozměrem po složení.

Moderním design a dostupnou cenu, nabízí sportovní kočárek Espiro Wave. Zaujme jednoručním složením, odolnými koly s odpružením i dostatečně prostorným sezením s možností úplného lehu. Rukojeť lze nastavit pouze do výšky 104 cm, proto je vhodná pro nižší rodiče.

Podobným modelem je i Petite&Mars Royal.

Pokud kočárek s většími koly, tak si prohlédni cenově dostupný model Carrello Bravo Plus. Je to městský typ kočárku, u kterého oceníš docela lehkou hmotnost, rychlé skládání, dobré jízdní vlastnosti a také prostorné sezení. Se svojí nízkou 9,9 kg váhou patří k lehčím modelům. Kola má gumová a všechna odpružená, proto si poradí i se zhoršeným terénem.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka