Který super lehký kočárek má odpružená kola?

Zodpovězené
17. led 2024

Ahoj,

chtěla bych poprosit o radu při výběru kočárku.

Hledáme:

  • Kočárek vhodný od novorozeneckého věku. Ideální pokud by vydržel i batolecí období a nebylo by třeba už kupovat žádný jiný kočárek.
  • Super lehký (max. 10 kg, ideální do 8 kg). Zároveň stabilní a bezpečný.
  • Naše bytovka nemá výtah ani kočárkárnu, proto ho budu muset po každé procházce umět jednoduše složit a vynést spolu s miminkem do nejvyššího patra. Proto je pro nás důležitá skladnost a jednoduché složení.
  • Musí mít odpružená kola. Terénem budou klasické městské stezky, park.
  • Ideální 3v1, skvělé by bylo připevnění vajíčka Isofixem.
  • Dobrá ochrana před deštěm a UV.
  • Úložný prostor pro nákup.
  • Cena do 19 000 Kč (max. strop 24 000 Kč, ideálně co nejlevnější).

Našla jsem několik lehčích kombinovaných kočárků, které se však již nevyrábějí například Jané Muum Formula Koos nebo Easywalker Harvey3.

Našla jsem 1 kočárek, který by měl splňovat mé parametry (hmotnost 7,5 kg) – Kinderkraft Newly 2023. Cena je výborná, cca 6 000 Kč. Je však k němu málo recenzí a neumím z nich odhadnout, zda je i kvalitní.

Je tento kočárek vhodný?

Můžeš dát tipy na jiné kočárky podle mých kritérií?

Nevadí mi koupit kočárek ani z druhé ruky, kdyby se už nedal koupit.

Děkuji

Ahoj,

nedávno jsem u kočárku Kinderkraft Newly hodnotila jeho klady a zápory, zároveň uvedla podobné modely kočárku. Moji odpověď Ti sem připínám:

I Tebou zmiňované bazarové modely Easywalker Harvey3 a Jané Muum Ti mohou velmi dobře posloužit.

Na co si dát pozor před koupí kočárku z bazaru? I na toto téma jsme natočili video, které Ti sem připínám.

Doporučuji Ti podívat se i na kočárky, které mají zabudovaný ramenní popruh, což usnadňuje jejich přenášení. Jako příklad Ti uvedu populární model Joolz Hub+. Ten je určen pro rodiče, kteří se pohybují převážně po městském terénu. Díky níže položeným nástavbám a nastavitelné rukojeti do výšky 107 cm je vhodný spíše pro nižší rodiče, kteří zároveň ocení i nízkou hmotnost a jednoduchou manipulaci umožňující ovládání jednou rukou. Zaujme také jednoduchým složením s nasazeným sedadlem na konstrukci a integrovaným ramenním popruhem. Po složení není třeba ani hledat místo, kam kočárek opřít. Ve složeném stavu stojí sám, což ušetří místo při uskladnění. Sportovní sezení je obousměrné a lze jej napolohovat do skoro úplně rovného lehu.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka