Skladný kočárek bez tyče mezi zadními kolečky. Co říkáš na Thule Spring? Nebo bys doporučila jiný?

Zodpovězené
15. únor 2022

Ahoj,

hledám úsporný kočárek do auta na výlety, dovolenou, který by v případě únavy zvládl i staršího (v létě 3 a půl roku).

Měl by mít:

  • dlouhou ložnou plochu/opěrku zad
  • vyšší nosnost
  • kola, co zvládnou i mírný terén (tráva, polní cesty, sníh, historická centra měst …)
  • bez spojovací tyče mezi zadními koly (manželovi vadila při chůzi)
  • výška rodičů je 164 a 185 (nastavitelná rukojeť potěší, ale nemusí být)
  • kompaktní po složení, váha do 10 kg
  • potěší kolmější zádová opěrka a prodloužená stříška

Zatím mi z toho vyšel jako kandidát Thule Spring.

Co bys navrhovala Ty?

Dražší už ne, pokud, tak bazarový.

Děkuji a přeji hezký den.

Ahoj,

Thule Spring je fajn kočárek a splňuje víceméně všechny Tvé požadavky - ať už je to dostatečně velká (22kg) nosnost, 10 kg hmotnost nebo teleskopická rukojeť, kterou můžeš vysunout až do výšky 108,5 cm. Nechybí mu ani dlouhá prodlužovací stříška s odvětráváním nebo ventilační okénko na magnety u hlavy dítěte, při poloze vleže. Rozměrově je na tom dobře, až na trochu užší sezení, které má jen 30 cm. Chybí i polohování nohou nebo madlo, které je nutné zakoupit zvlášť.

Já osobně jsem měla ve výběru také Thule Spring, ale nakonec jsem sáhla po Baby Jogger City Mini GT2, a to z mnoha důvodů. Prvním jsou rozměry, díky kterým patří k neprostornějším kočárkům na trhu. Ložnou plochu má 104,5 cm, na šířku má 35,5 cm a opěrku zad má také delší - 53,5 cm. Dále má nastavitelnou stříšku do dvou pozic, takže i větší dítě má zkrátka mnohem více prostoru a pohodlí. Dalším důvodem je i pro mě lepší odpružení, Spring ho nemá tak měkké. Kola mají oba kočárky stejná - gumová, plněná pěnou. Jediným mínusem je, že má spojovací tyč u zadních kol, ale rukojeť má těž nastavitelnou - kloubovou, takže v chůzi osa jinak nepřekáží. Také má o trochu vyšší váhu - 10,4 kg. Nicméně ovládání i skládání je velmi snadné, zvládneš to jednou rukou.

Držím palce ve výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie