Skladný sportovní kočárek ke kombinaci Britax Go Big?

Zodpovězené
12. čer 2019

Ahoj,

potřebovala bych poradit, zda pořídit nějaký lehčí a hlavně skladnější sportovní kočárek ke kombinaci Britax Go Big - a případně jaký. S Go Big jsme spokojení, ale máme auto s malým kufrem, kam se tento kočárek bez sundaných kol bohužel nevejde, což nám dost komplikuje cestování. Mám šestiměsíčního chlapečka a zatím jezdíme s korbičkou, ale pomalu mu začíná být těsná. Už jsem ho zkoušela dát do sporťáku, v lehu mi ale Go Big přišel trochu neohrabaný (hlavně pro cestování MHD, kdy byl v lehu příliš dlouhý - ale možná jen nezvyk?). Také mi vadilo, že na malého nevidím.

Uvažovala bych tudíž o lehkém a dobře skladném kočárku s dobrými jízdními vlastnostmi vhodném i pro nesedící děti. Zatím mě nejvíc zaujal Oyster Zero díky odpružení, prostoru pro miminko a velké výsuvné stříšce, která má okénko, kterým je na dítě vidět. Nicméně nevím, zda by to byla dobrá volba, případně zda nejsou na trhu i nějaké další zajímavé kočárky, které by nám mohly vyhovovat. Nebo by bylo ještě lepší počkat, až bude malý sedět?

Moc díky!

Ahoj!

To s dlouhým sporťákem, ano, je to v první řadě nezvyk. Resp. bych ráda podotkla, že čím prostornější sportovní kočárek je, tím zabere více místa vleže - je to daň za to, že do něj pohodlně vejde i déle dítě (později). Kratší sportovní části zaberou místa méně, ale ho i dítěti méně poskytnou. Je ale pravda, že právě v tom přechodném období při přesunu děťátka z vaničky do sportovní části je to někdy neohrabané - už začíná být na vaničku velké, ale ještě ne tak úplně dost do sedadla.

Každopádně, co bych zvážila je - protože máte jeden perfektní all-terrain sporťák - koupit jeden přesný opak, tedy ultra skladný, malý a lehký sportovní kočárek, který bude super nejen do malého kufru auta, ale i celkově na cestování, nákupy atd. Ten se určitě bude hodit nejen nyní - občasně, ale ve velkém ho využijete i když bude děťátko starší. Já osobně bych se dívala zejména po GB Qbit + All-City nebo GB Qbit+, ale možností by byl i Cybex Eezy S+. Z o kousek větších doporučím i Nuna Pepp Next.

GB Qbit+ All-City

GB Qbit+ All-Terrain

Cybex Eezy S+

Nuna Pepp Next

Z otočných modelů bych se podívala na nový Bugaboo Ant, Baby Jogger City Tour Lux; z trošku větších například na Jané Kendo.

Bugaboo Ant

Baby Jogger City Tour Lux

Jané Kendo

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.