Sportovní kočárek do terénu s otočnou sedačkou. Jaký by byl ten nejlepší?

Zodpovězené
22. únor 2022

Dobrý den,

dokázala byste mi prosím poradit nejlepší terénní kočárek, který má sedačku s možností otočení do protisměru?

Máme městský Joolz Hub+, je super, ale na výletech do lesa a do hor ho nechceme odrovnat, a tak sháníme pořádný teréňák. 🙂
Samozřejmě jsme koukali na Thule Urban Glide 2, ale chtěla bych, aby malý mohl koukat i na mě.

Moc děkuji! 🙂

Ahoj,

za mě bude nejlepší volba trojkolka. Prvním favoritem je TFK Mono, sice je těžší (15,5 kg), ale je to tank, co projede opravdu vše. Dá se zakoupit s korbou Combi, ze které uděláš právě i obousměrný sporťák. Můžeš si u něj vybrat, jestli chceš bezúdržbová gumová kola se vzduchovými komorami nebo klasická nafukovací, ale já bych do terénu vzala určitě nafukovací.

Pokud se rozhodneš zakoupit starší TFK kočárek z bazaru (nějaké jsou lehčí a i za přijatelnější cenu), tak na něj bude pasovat pouze korba Multi X, která je na stejném principu jako Combi.

Dále mě napadá třeba i Bugaboo Runner, který seženeš pouze v bazaru. Má velká neotočná kola, takže své uplatnění najde i na bruslích nebo pokud ráda běháš.

Bazarový může být dále i kočárek značky Mountain Buggy, konkrétně modely Mountain Buggy Urban Jungle V3 nebo Mountain Buggy Terrain V3. Mají lehčí hmotnost oproti TFK Mono, a z korby Carrycot Plus můžeš také udělat obousměrný sporťák. Jejich bazarová nabídka je bohužel dost omezená, stejně jako u Runneru, pokud v bazaru náhodou jsou v dobrém stavu, tak bývají hned prodané.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie