Výběr sportovního kočárku. Inglesina Maior nebo Baby Jogger City Mini GT2?

Zodpovězené
1. bře 2022

Dobrý den,

mám rok a půl starého syna a sportovní kočárek z trojkombinace Britax Go Big 2 mi přestává vyhovovat. Tento kočárek do terénu moc není, místo sedu je to spíš polosed a při častém ježdění autem je těžký a málo skladný, protože se každá část skládá zvlášť. Proto přemýšlím o jiné variantě, která by lépe vyhovovala.

Zalíbila se mi Inglesina Maior, ale asi zvládne jen město nebo ne? Ovládá se dobře? V prodejně mi tvrdí, že po Britaxu se mi budou všechny kočárky ovládat hůře a žádný kočár není lehký a přitom i do terénu. Proto zvažuji pořídit k Inglesině místo Britaxe druhý kočár - Thule Urban Glide 2 na výlety a procházky do lesa.

Dále čtu celkem dobré recenze na Baby Jogger City Mini GT2, tak mě napadá, zda by tento kočárek nebyl kompromis místo dvou kočárků (Inglesina a Thule).

Bohužel ani jeden z nich v prodejně v jižních Čechách není, abych si je trochu osahala.

Předem děkuji za odpověď.

Ahoj,

v obchodě měli pravdu, Britax Go Big2 je dobře odpružený kočárek s úžasnými jízdními vlastnostmi, takže na cokoliv jiného si budeš muset zvyknout 🙂.

Inglesina Maior je spíše městský typ kočárku, i když je dobře odpružený, tak kola má pěnová, která nejsou vhodná do častého terénu.

Thule Urban Glide 2 je do lesa a většího terénu jako dělaný. Skládá se snadno a patří stále mezi ty lehčí kočárky (11,4 kg), ale není úplně kompaktní.

Baby Jogger City Mini GT2 zní i mně jako nejlepší volba, sice není tak odpružený jako Thule, ale nabízí mnohem větší rozměry i pro větší dítě. Složení zvládneš jednou rukou a zabere podstatně méně místa v kufru. Váhově je lehčí o cca 1 kg, takže to není extra rozdíl. Co se týče rozměrů, tak tam ten rozdíl viditelný už je, Thule má na šířku 31 cm a BJ 35,5 cm + má o trochu delší ložnou plochu. Záleží tedy, jestli chceš kočárek, co vydrží už do konce a nebudeš potřebovat jiný, anebo vzít Thule a k němu časem pořídit ještě něco více prostornějšího a kompaktnějšího (například zmíněná Inglesina). Jízdně je na tom tedy rozhodně lépe Thule, ale BJ nahrává kompaktnost a větší rozměry sezení.

Ještě dám tip na Baby Jogger City Elite 2, který by Tě mohl také zaujmout.

Nejvíce záleží stejně na tom, zda se syn ještě rád vozí, nebo už chodí spíše po svých a Ty jdeš s prázdným kočárkem vedle něj - podle toho bych se nakonec rozhodla.

Držím palce a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie