Budu mít plynulejší nástup kojení u novorozence?

Zodpovězené
29. dub 2024

Dobrý den,

mám skoro 3,5letou dcerku, kterou kojím už jen ráno. Večeři omezuji, i když jsem těhotná a večer mě bolí břicho. Nebývá mi nejlépe. Donedávna usínala večer jen na prsu, ale od té doby, co mi bývá těžko a nedala jsem, usne i bez toho. Neplánuji úplně odstavit. Když občas ještě chce i přes den (ale už málokdy) a cítím se ok, dám jí. O nějakém extra toku se nedá mluvit.

Může takové kojení znamenat to, že budu mít plynulejší nástup kojení u novorozence?

Mohu předpokládat méně problémů se spuštěním mléka?

Bradavky jsou stále ještě trénované a něco se tam pořád přece jen děje, i když ne ve velkém. Jsem měsíc před porodem.

Děkuji

Dobrý den,

ano, dá se předpokládat, že nástup laktace a následné kojení bude kladné a bez větších problémů. Prsa jsou stále v permanenci, laktace je stále do určité míry zaběhnutá, po porodu se jen trochu sešlápne plyn a vše pravděpodobně velmi dobře "pofrčí".

Moc držím palce a gratuluji k předchozímu úspěšnému kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová