Dítě preferuje jeden prs. Jak zvýším tvorbu mléka v menším prsu?

Zodpovězené
8. zář 2022

Dobrý den,

dcera má 6 měsíců a preferuje jen jeden prs. Vzhledem k tomu mám velký rozdíl mezi dvěma prsy. Ve druhém - menším prsu mám jen malé množství mléka.

Co mám dělat, abych měla ve druhém prsu více mléka?

Rozdíl je dost viditelný.

Děkuji

Dobrý den,

ano, to je velmi častá věc, děti často preferují jeden prs, někdy se preference časem mění, jindy je opravdu jen jeden prs jednička a druhý se jen tak odudlává. Laktaci můžete zvýšit zkrátka tak, že začínáte kojit z méně oblíbeného, poté dáte preferovaný a opět končíte méně oblíbeným. Zkrátka zkoušíte preferovat ten méně oblíbený. Po 6 měsících to však patrně půjde už jen těžko. Laktace v preferovaném prsu je velmi rozjetá, mléčné žlázy "rozpumpované" a mimi se jistě bude trochu zlobit, když mu najednou budete nabízet to "složitější" prso. Sání bude náročnější, méně příjemné.

Z prsu také můžete odsávat průběžně během dne, aby se zkrátka laktace stimulovala více, než doposud.

Co do velikosti se nebojte, po odstavení je velmi pravděpodobné, že se velikosti prsou opět srovnají.

Krásné kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová