Doplnění k dotazu - 4měsíční dcera málo přibírá

Zodpovězené
30. kvě 2021

Dobrý den,

ještě doplnění k již zodpovězenému dotazu viz. https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/odborna...

Dcera kaká každý den, počůrané plínky taky dostatečně. Porodní váhu měla 3 230 g, nyní přesně ve 4 měsících má pouze 4 760 g. Spinká se mnou v posteli. Chci nadále plně kojit, nechci ji odstavit, jak radí lékařka. Ale za poslední 3 týdny přibrala jen něco málo přes 100 g 😥. Kojím ji v leže.

Moc Vás prosím o radu, jsem z toho zoufalá 😥.

Ještě jednou děkuji.

Dobrý den,

rozumím, děkuji za doplnění dotazu. Doporučení zůstávají, máte doma drobka. Odstavení nutné není, pokud však váha nezačne růst, pak nezbyde než dokrm cévkou. Pokud je miminko v kontaktu, spíte spolu, kojíte na požádání a přesto je váhový přírůstek 100 g za 3 týdny, pak je nutno podotknout, že je opravdu nízký a může ukazovat k nějakým dalším potížím. Je na zvážení, zda nejde o nějakou potravinovou nesnášenlivost, to se obvykle dá rozeznat jen eliminační dietou. Zkusila bych vysadit mléko, případně lepek.

Rozhodně doporučuji již zmíněnou savčí polohu. V tomto věku už určitě zkoušejte kojit v různých polohách, je to i pro miminko vítaná změna a také vhodné pro psychomotorický vývoj.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová