Doplňující informace k dotazu: Váha v 10 měsících je 8 320 g. Není to málo?

Zodpovězené
26. zář 2023

Dobrý den,

doplňuji info k dotazu viz https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/detsky-...

Syn měl po vyvolávaném porodu 3 505 g a 51 cm (starší syn měl 3 903 g a 53 cm). V den 1. termínu 9.11. (druhý termín byl 16.11.) mi vypustili vodu, ale kvůli nepostupujícímu porodu byl vyvolávaný, jelikož byl bez vody.

V 6 dnech byl na své porodní váze. Pak přibral 1,5 kg a poté už vždy max. 700 g za měsíc. Vesměs jí vše a je kojený. Jí jak maso, tak i ovoce, zeleninu, těstoviny, rýži i brambory. Teď za dva měsíce přibral skoro 700 g.

Děkuji

Dobrý den,

ještě bych potřebovala vidět vývoj hmotnosti v percentilovém grafu. Zpočátku mají děti do 3 měsíců přibývat 200-250g/týden, ve 3-6 měsíci přibírat 150-200g/týden, čili za měsíc cca 600-800g. Dále se týdenní přírůstky váhy snižují. Čili dle Vašeho popisu bych řekla, že jsou přírůstky v pořádku. Obzvlášť, když pěkně jí, jak píšete.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká