Váha v 10 měsících je 8 320 g. Není to málo?

Zodpovězené
21. zář 2023

Dobrý den,

mám dotaz ohledně váhy syna.

Syn má 10 měsíců, jeho váha je 8 320 g a měří 71 cm. Když se narodil, měl 3 503 g a 51 cm.

Nemá syn malou váhu v jeho věku?

Rozdíl se starším synem má 500 g (ve stejném věku). Kojím na požádání a jí úplně všechno.

Děkuji mockrát za odpověď.

L.

Dobrý den,

potřebovala bych vědět více informací, abych mohla s jistotou odpovědět. Tj. porodní hmotnost, termín porodu, vývoj hmotnosti v percentilových grafech...
Ale pokud, jak píšete, jí úplně všechno a je ještě k tomu kojený, pak by to mělo být v pořádku. A pokud stále přibývá a nehubne, tak by to mělo být v pořádku. Rozdíl mezi dětmi stejného stáří je úplně normální. Jde spíše o vývoj hmotnosti v percentilových grafech.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká