Má moje dvouměsíční kojené dítě nadváhu?

Zodpovězené
26. čer 2019

Dobrý den,

mám dvouměsíčního syna, který je zatím plně kojený. Nepřikrmuji ho, ale kojím ho každé 2-3 hodiny na požádání. V noci 1-2x.

Když se narodil, tak vážil 3 660 g a měřil 51 cm. Nyní má při výšce 62 cm už 6 900 g.

Má moje dítě nadváhu?

Děkuji za odpověď!

Dobrý den.

Odpověď je jednoduchá - NEMÁ. Jen nadstandardně prospívá.

Předpokládám, že je to malý "valibuk" 🙂. Pokud je kojený, nedostává žádné prázdné kalorie, v MM není nic, co by mu výživově neprospívalo. Kojení bych rozhodně neomezovala. Kojte dál na požádání, faldíky, které bude mít z MM bez potíží vyběhá.

Pokud nezačnete podávat předčasně příkrmy, dávat sladké nápoje apod. nemusíte se obezity bát.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová