Homeopatika na tvoření mléka. Ráda bych měla mléko co nejdříve po porodu. Jak na to?

Zodpovězené
10. bře 2019

Dobrý den,

mám na vás dotaz ohledně homeopatik na laktaci? Jsem sice těhotná po 4 ,ale u první dcery jsem měla zákaz kojení, nesměla jsem se namáhat (vada srdce), u druhé dcery jsem kojila částečně, dala jsem ji k prsu, ale moc toho nevypila, tak jsem odstříkávala a dokrmila svým. Tak jsme to vydržely asi 2 měsíce a pak muselo přijít na řadu um, nepřibírala. U posledního se mi začalo dělat pozdě mlíko. V porodnici jsem neměla skoro nic a malej pořád brečel a nepřibíral. Začali ho tam dokrmovat um a když jsme přijeli domů, tak to bylo tak jak u druhé - dala jsem mu napít, ale mu to už nestačilo, tak jsem dokrmovala. Jednu dávku měl moje nléko a druhou dávku um. Takto jsem to vydržela do 3. měsíce, pak už byl úplně na um.

Teď bych chtěla kojit plně, ale mám strach, že opět nebudu mít mlíko hned. Existují homeopatika, která bych už mohla na konci těhu, abych to mléko měla hned?Děkuji za odpověď a omlouvám se za svůj rozsáhlý dotaz k vám, ale hodně mi na tom teď záleží. 🙂

Dobrý den,

je naprosto úžasné, že se chcete připravit na kojení a jak Vám záleží na tom, abyste úspěšně kojila.

Je těžké určit, v čem byl problém při předchozích kojení. Většinou jde o kombinaci různých faktorů, které nakonec vedou k tomu předčasnému odstavení. Kojení je zcela přirozená věc. Pokud jde vše přirozeně, přichází mléko v tu chvíli, kdy je potřeba. Prvních pár dní naprosto stačí mlezivo (nažloutlá hustá tekutina, která je naprosto dokonalým koncentrátem látek potřebných k výživě miminka a stačí jen v malém množství (kapkách). Poté (cca 3. - 4. den) přichází teprve mléko, které má takové složení, jaké miminko potřebuje. Pokud miminko nepřibírá, důvodem není nedostatečné složení mléka, ale nedostatečné množství, které miminko vypije. To je způsobeno většinou tím, že miminko není kojeno tak často či tak dlouho, jak potřebuje. Novorozeňátka se někdy chtějí kojit i 15x či vícekrát za den. Z pohledu laktačního poradenství nepotřebujete pro spokojené kojení vůbec nic. Dobře živená žena, dokáže své dítě uživit. Podmínkou je kontakt s miminkem 24 hodin denně 7 dní v týdnů. Ideální je (zvláště při více dětech) nošení v šátku či nosítku na těle. Velmi doporučuji pro ideální průběh kojení tzv. samopřisátí ihned po porodu, kdy si miminko necháte na těle (bez mytí, vážení, měření) a necháte jej se samotné dostat k prsu a přisát (pokud je samozřejmě miminko v pořádku). Poté nedoporučuji jakoukoli separaci od maminky, ale okamžitě rooming in a kojení na požádání. Nekojte v zavinovačce, zkuste ideálně v tzv. savčí poloze.

Obávám se, že nemohu doporučit žádná 100% fungující homeopatika, nicméně na podporu laktace se obecně doporučuje Ricinus Communis 5CH. Dávkování se liší u různých homeopatů. Bude však lepší se obrátit na odborníka - homeopata.

Doufám, že jsem Vás nezklamala a velmi držím palce, aby to potřetí vyšlo.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová