Jak co najšetrněji odstavit syna od kojení kvůli plánované operaci?

Zodpovězené
17. čer 2021

Dobrý den,

za půl roku mám plánovanou operaci a syna, který má 1 rok. Kojím ho ráno, před odpoledním spánkem, večer před spaním a v noci. Prso má jako uspávání. Za tento čas bych potřebovala syna odstavit od kojení.

Jak co najšetrněji syna odstavit od kojení?

Které kojení mám vynechat jako první?

Děkuji

Dobrý den,

pokud chcete odstavit jen kvůli operaci, mám dobrou zprávu - vůbec to není nutné. Nevím, jak dlouho budete mimo a nebudete moci kojit, ale moje doporučení je kojit dál tak, jak jste zvyklí a poté prostě jít na operaci, batoleti říci, že budete pryč a zase nakojíte po návratu. Děti jsou velmi chytné a pochopí, že když máma není, tak není ani kojení. Samozřejmě, že může být mrzutý, plačitvý, bude se mu stýskat, ale to by se stýskalo stejně, i kdybyste odstavila. Navíc byste jej však připravila o benefity kojení, které po návratu opět může dostávat. Kojení je navíc zdravé i pro Vás.

Nebojte se, oni to s tatínkem nebo s babičkou zvládnou a i případný stres při uspávání stojí za udržení kojení.

Do nemocnice si s sebou vezměte odsávačku, může se stát, že se prsa bolestivě nalijí a bude třeba odsát. Jakmile to opět půjde, vraťte se ke kojení.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová