Jak co nejrychleji nastartovat laktaci po sekci?

Zodpovězené
28. únor 2022

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně nastartování laktace.

Jak co nejrychleji nastartovat laktaci po sekci?

Koupila jsem si elektrickou odsávačku Medela na oba prsy, plus užívám druhý den Trio herb.

Jak často mám zkoušet odsávat?

Děkuji

Dobrý den,

laktaci nejlépe a nejsnáz odstartujete tím, že budete kojit. Kojit často, kojit tak dlouho, jak mimi chce, často střídat prsa při jednom kojení. Co nejvíce být v kontaktu s miminkem, kojit kůži na kůži.

Odsávat můžete, ale není to záruka. Naopak to může narušit přirozený průběh laktace, takže odsávat můžete při přebytcích mléka - jen do úlevy, nebo pro stimulaci ve chvíli, kdy kojení není možné (miminko nemáte z důvodů komplikací u sebe).

Doplňky stravy také nejsou zárukou kojení - mohou podpořit, ale kojení není o tom, že do těla dodáte nějakou látku a na tom základě se začne tvořit mléko, kojení je o dotyku, chemii, hormonech, něze, přitulení, přisátí, sání. Je to láska, je to vztah. To žádným doplňkem nenahradíte, to je třeba prožít. 🙂

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová