Jak postupovat, aby se prs po odstavení vrátil do původního stavu?

Zodpovězené
2. bře 2021

Dobrý den,

již třetí den nekojím 21měsíční dceru. Jeden prs je ok, z toho jsem kojila minimálně. Druhý prs je o dvě čísla větší, je tvrdý a cítím bulky. První a druhý den jsem si ručně do úlevy mléko odstříkala, masírovala boule pod horkou vodou, dala obklad ze zelných listů.

Jak postupovat, aby se prs vrátil do původního stavu a nepřivodila jsem si zánět nebo jiné komplikace?

Bolestivý je již minimálně.

Je prospěšné řešit u lékaře pilulky na zastavení laktace?

Děkuji

Dobrý den,

mějte trpělivost, prsa by se měla postupně opět srovnat, ale laktace klesá postupně. Postupujete správně - odstříkání do úlevy, chlazení, tvaroh, zelí apod. Navíc můžete pít šalvějový nebo mátový čaj. Medikaci bych v tomto připadě vůbec nedoporučila. Nelekněte se, z prsů můžete ručně odstříknout kapičky i několik měsíců po odstavení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová