Jak zlepšit kojení?

Zodpovězené
14. kvě 2021

Dobrý den,

mám problém s tím, že z jednoho (pravého) prsu mi příliš rychle teče, až stříká mléko. S druhým prsem (levým) problém nemám, resp. nemá s ním problém moje třítýdenní dcerka. Když ji kojím z levého, je klidná, normálně saje. Z pravého pije rychle, hltavě, nestíhá, sama se během kojení odpojí od prsu s pláčem, mléko stříká. Potom odbrkává velké bubliny vzduchu a k večeru ji bolí bříško (pravidelně večer je nespokojená, pláče, kope nožičkama).

Jak to vyřešit?

Co se stane, pokud budu kojit pouze z levého prsu?

Nerada bych měla později problémy. Syna jsem kojila 2 roky, ale poslední měsíce jsem měla mléko už jen v pravém, z levého sát nechtěl, protože tam už bylo minimum mléka.

Dcerku kojím na požádání, někdy jednou za dvě, jindy jednou za 4 hodiny, jak si žádá. Nebudím ji.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je velmi časté, že laktace je v prsou rozdílná. Lze to ovlivnit např tím, že pokud z daného prsu kojíte méně, laktace zde klesne. Zkoušejte tedy nejdříve kojit z levého a poté teprve dát pravé. Pravé můžete i průběžně, pokud cítíte, že je tvrdé, nalité, odstříkat do úlevy - ne víc. Můžete jej chladit. Postupně se v něm laktace upraví.

Kojit jen z jednoho prsu je možné, nicméně výše uvedený postup považuji za vhodnější.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová