Je žádoucí odsávat mléko během mé nemoci?

Zodpovězené
28. únor 2022

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně odsávání mléka.

Je žádoucí odsávat mléko během nemoci?

Vycházím z toho, že u sebe předpokládám protilátky.

Mohla bych mléko později použít a očekávat silnější obranyschopnost mého děťátka?

Děkuji

Dobrý den,

pokud kojíte a jste nemocná, pokračuje v kojení. Mateřským mlékem dostane Vaše miminko protilátky, které mu tak předáte. Pokud chcete toto na protilátky bohaté mléko odsávat, nemyslím, že je to nutné. Vaše mléko bude vždy v top kvalitě. Pokud chcete prospět imunitě Vašeho miminka maximálně, kojte co nejdéle, ideálně do samoodstavení.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová