Jak přejít na jedno odsávání za den?

Zodpovězené
24. led 2024

Dobrý den,

potřebovala bych poradit, jak přejít ze dvou odsávání na jedno denně. Odsávám mléko rok a už stačí odsávat 1x.

Jak zredukovat odsávání?

Děkuji

Dobrý den,

přiznám se, že možná nerozumím dotazu. Pokud rozumím správně - aktuálně nekojíte, odsáváte ráno a večer a k příkrmům přidáváte své odsáté mléko (pokud stačí, pokud ne, můžete dát i UM. Po roce věku lze také zařadit i běžné kravské, pokud je dobře snášeno), případně doplňovat různými rostlinnými mléky apod.

Pokud chcete odsávat 1x, odsávejte 1x. Pokud byste cítila během dne napětí v prsou, bolest atd., odsajte jen lehce, do úlevy. Postupně by se tělo mělo přizpůsobit odsávání 1x denně. Je také možné, že odsávání 1x denně již povede k postupnému útlumu laktace a budete odsávat stále méně.

Doufám, že jsem odhadla smysl dotazu a odpověď dává smysl.

Hezký den.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová