Ketodietové koktejly. Mohu užívat při kojení?

Zodpovězené
6. kvě 2022

Dobrý den,

chtěla bych poradit, jestli mohu při kojení užívat ketodietové koktejly. Dávala bych si jej večer.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den. 🙂

Dobrý den,

bohužel, obávám se, že nemohu takto jednoduše odpovědět, protože neznám přesné složení daného koktejlu. Předpokládám však, že patrně ano, většinou je složen z rostlinné bílkoviny a přídaných vitamínů, tedy zpravidla to není problém.

Obecně, nicméně nejsem fanoušek žádných speciálních diet při kojení. Doporučuji jíst zdravě, vyváženě, žádné junkfood a vysoce průmyslově zpracované potraviny. Je dobré během mateřské zamyslet se nad tím, jak rodina jí, až začnete zavádět příkrmy (pokud už tomu tak není, nevím, jak je mimi staré), určitě Vám bude záležet na tom, co jí ,v jaké kvalitě a složení. Je to fajn období v tom, že máte čas se nad touto problematikou zamyslet a třeba změnit trochu i dosavadní stravovací návyky.

Gratuluji ke kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová