Mám psoriázu na prsou. Budu moci používat kontaktní kloboučky na kojení?

Zodpovězené
23. únor 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně mého problému. Trpím psoriázou, kterou mám i na prsou. Jsem těhotná, tak nemohu používat mast s kortikosteroidy.
Hodně se bojím, že se mi to do porodu nezahojí a syn se nebude chtít kvůli tomuto problému přisát.

Budu moci používat kontaktní kloboučky, abych mohla kojit?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

psoriáza není kontraindikací kojení, kojit můžete a kojení by nemělo miminku vadit. Otázka je, zda pro Vás nebude přikládání bolestivé.
Kojení přes kloboučky není nutné a celkově je pro dlouhodobé kojení rizikové a způsobuje předčasné odstavení. Samozřejmě doporučuji tak konzultovat s dermatologem.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová