Miminko se neumí přisát. Jak tomu pomoci?

Zodpovězené
2. led 2020

Dobrý den,

moje sestra má 14denního chlapečka. Hned v porodnici dostala kloboučky kvůli plochým bradavkám. S kloboučky kojí, ale má je popraskané a chlapeček nepřibírá. Když jsem kojeni viděla, zdá se mi, že polohu má správnou, chlapeček polyká, ale když sundáme kloboučky, opravdu vypadá, jako když vůbec neví, co by měl dělat a ni neotvírá pusinku.

Poradíte, jak na to?

Děkuji

Dobrý den,

miminka kojená přes kloboučky často neotevírají pusinku, klobouček se totiž do pusinky dostane tlakem docela dobře sám a otevřít pusinku není nutné. Při přisátí k prsu je naopak otevřená pusinka zásadní, aby nedošlo k poranění maminky. Nezbývá, než aby se to miminko naučilo, tzn. zkoušet a zkoušet. Zároveň zkuste tzv. samopřisátí v savčí poloze (viz. www.prirozenekojeni.cz) Miminko je ještě malé, na všechno je čas a vše se může ještě velmi snadno spravit. Kdyby se nedařilo, rozhodně zkuste konaktovat LP, není nic ztraceno a mohla by vše usnadnit.
Držímn palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová