Mléko. Mohu o něj přijít během pobytu v nemocnici?

Zodpovězené
17. bře 2020

Dobrý den,

jsem na týden v nemocnici na antibiotikách, při kterých nemohu kojit. Syn se mi dosud pěkně přisával a i mléka mám docela dost. Mléko si nyní musím odstříkávat a vylévat.

Mohu přijít během pobytu v nemocnici o mléko?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nevím, jak je miminko staré. Předně při většině antibiotik je možné kojit. Poud si opravdu jste jistá, že Vaše medikace není slučitelná s kojením, pak pravidelně odsávejte, aby laktace zůstala zachovaná. Miminko dokrmujte ideálně cévkou po prstu, pozor na lahvičku. Po návratu z nemocnice zahajte takový SOS režim - co nejvíce kontaktu kůže na kůži, společné spaní a hodně kojení v noci atd. Tak nejvíce snížíte riziko předčasného odstavení.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová