Můžu kojit, když mi teče z jednoho prsu slané mlíčko?

Zodpovězené
10. říj 2022

Dobrý den,

mám šestiměsíční plně kojenou dcerku, která poslední dva dny nechce pít z jednoho prsu. Pije z něj jen trošku. Od začátku jsem měla s prsem problém, vždy jsem v něm měla méně mléka.

Dnes jsem si z něj po krmení zkoušela odsát a mlíčko je slané.

Můžu i nadále z něj kojit?

Dá se laktace ještě rozjet?

Děkuji

Dobrý den,

to je velmi zajímavý dotaz, nebývá to časté, ale již jsem se s podobným problémem potkala. Kojit samozřejmě můžete, ale je jasné, že mimi může mít s daným prsem problém.
Kojte dál na požádání, laktaci v něm můžete podpořit odsáváním z daného prsu, nebo častějším kojením z něj, ale to by muselo mimi spolupracovat.

Dřžím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová