Ranka na bradavce. Jak ji léčit?

Zodpovězené
5. lis 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně ranky na bradavce. Před cca 3 dny se mi stalo, že jsem měla tvrdý prs a strašně mě bolel. Dcera nechtěla pít, tak jsem si odstříkala mléko ručně, ale po stisknutí bradavky jsem viděla menší vyrážku. Odtud se mléko nemohlo dostat.

Četla jsem, že to můžu propíchnout špendlíkem. Samozřejmě jsem ho předtím vydezinfikovala. Propíchla jsem a nebolelo to. Velmi se mi ulevilo a všechno mléko se mi pak snadněji odstříkalo.

Na druhý den jsem si všimla, že jako kdyby na té bradavce byl malý bílý flek. Myslela jsem, že to byl hnis. Když to místo zmáčknu, tak nic neteče. Tím, že z toho prsu kojím, tak ta ranka mě dost bolí. Když se dcerka dokojí, tak je flek vidět víc. Vypadá to jako rozmočené, zanícené to není.

O jaký problém jde?

Jaký přípravek na to mohu použít?

Děkuji

Dobrý den,

patrně jde o ucpaný mlékovod. Zkuste z daného prsu hodně kojit, případně zkuste mlékovod odstříkat a uvolnit.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová