Roční syn kouše a moje bradavka mokvá a krvácí. Co mám dělat?

Zodpovězené
4. led 2024

Dobrý den,

mám čerstvě ročního syna. Kojím ho na požádání. Nyní však už méně, neboť skoro všechno spapá. Problém je, že moje celá bradavka ze dne na den zůstala suchá, červená, dopraskaná, mokvá a krvácí mi kůžička. Bradavku mám už i kolem dokola natrženou, protože syn kouše. Jsem zoufalá, svědí to.

Přemýšlím už nad odstavením. Radost z mého kojení vypršela.

Co mám dělat?

Jak to léčit?

Děkuji

Dobrý den,

není mi jasné, zda stav bradavky je výsledkem jednoho kousnutí, nebo dlouhodobého problému s kousáním nebo z jiného důvodu. Může to být také kvasinková infekce apod.

Nevím, jak jste zkoušela kousání řešit. Většinou se pokusy kousnout objevují kolem 6. měsíce, respektive v době, kdy vyroste první zoubek. Mimi zkouší, k čemu ta nová věc v pusince je a zda se nedá při kojení nějak využít. Ve chvíli, kdy dítě zjistí, že nedá a že naopak maminka při kousnutí bolestivě zareaguje, či dokonce prs dítěti na chvíli vezme, vysvětlí, že tato činnost (kousnutí) je pro ni bolestivá, velmi rychle pochopí. Kojí se i velké děti, které mají zubů plnou pusinku a kojení pro maminku bolestivé není.

Je tedy třeba si odpovědět, co je příčinou a zda s ní mohu něco dělat a poté zkusti vyřešit. Samozřejmě aktuní zranění zaléčit hojivou mastí (pokud jde o kvasinku, pak Canesten), pokud jde již o infekci a hnis, pak Framykoin (ten je na předpis).

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová