Třezalka a kojení. Je možné užívat slabší čaj?

Zodpovězené
8. led 2020

Dobrý den,

může se užívat třezalka, třeba jen jako slabší čaj, když kojím 7měsíční miminko?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ohledně množství je to spíš otázka pro bylinkářku, nicméně i v mých dalších odpovědích se dozvíte, že bylinky či jiné doplňky stravy se při kojení můžou, Do mléka se samozřejmě dostávají látky z konzumovaných potravin a nápojů, i léků apod., ale v naprosto minimálním množství. U starších dětí lze navíc vypozorovat, že pokud začnete brát něco, co mu v mléce vadí, bude jej odmítat, či se kojit v menší míře. Instinktivně zpravidla vycítí, že mu v mléce něco vadí.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová