Týdenní miminko. Jak dlouho ho kojit z jednoho prsu?

Zodpovězené
17. bře 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně kojení týdenního miminka.

Jak dlouho ho mám kojit z jednoho prsu?

Dělám intervaly 30 minut a potom odříhnout. Trochu si pohrát a druhých 30 minut na druhém prsu. Fungovalo to až dosud. Malý saje, krásně přibírá. Jen mám pocit, zda vypije dost.
Někdy prospí tři hodiny a někdy se neumí uklidnit a usne pouze jako kdyby do dřímoty. Dávám si alespoň tři hodiny mezi kojením.

Jak dosáhnout, aby miminko po napapání ztuha usnulo?

Děkuji

Dobrý den,

obávám se, že na tuto radu neumím odpovědět. Děti nejsou na klíček, jí a spí tak, jak potřebují. Je skvělé, že miminko prospívá a je spokojené, nicméně nadále nemohu doporučit kojit podle hodin, je to jeden z nejjistějších způsobů, jak si zajistit budoucí potíže s kojením a riziko předčasného odstavení. Ne každé kojení je o jídle, důvodů ke kojení může být mnoho, někdy je to hlad, jindy pomazlení a jindy třeba bolení bříška. Tvrdý spánek také není známkou dostatečného nakojení.
Doporučuji kojit tak často, jak miminko chce a vyjít mu v jeho potřebách vstříc. Kojte tak dlouho, dokud je miminko u prsu aktivní. Pokud začne kojení "šidit", vysřídejte prsa. Můžete klidně několikrát za jedno kojení. Pokud se miminko za hodinu vzbudí, klidně nakojte znovu. Potřeby děti se časem mění, pokud doposud spinkalo pravidelně, může mít nyní potřebu jinou.
Držím palce, abyste našli brzy svůj režim.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová