Aké umelé mlieko môžem ešte vyskúšať?

Zodpovedané
26. jan 2023

Dobrý deň,

syna som dojčila len chvíľu, pretože som nemala mlieko. Dostával teda Nutrilon 1, s ktorým som ho prikrmovala už v pôrodnici. Mal z neho však zlú stolicu, bolelo ho stále bruško. Pediatrička mu predpísala Nutrilon Anticolic. Aj z neho mal hnačky, žltú, riedku a kyslo zapáchajúcu hlienovitú stolicu. Teraz skúšame Nutrilon Lactose Free, ale tentoraz má zelenú, krémovú stolicu. Občas je praženicovej konzistencie. Opäť má bolesti bruška, aj keď má pravidelné vetry. Iné ťažkosti u neho neregistrujem. Má 2 mesiace a pekne priberá.

Aké mlieko môžem ešte vyskúšať?

Ďakujem

Dobrý deň,

z toho či píšete: Synček priberá, ale má bolesti bruška. Akého charakteru sú? Sú to kolikové bolesti večer? Alebo stále po každom kŕmení je nespokojný?

Ak ide o kolikové bolesti večer - mliečko to nemusí ovplyvňovať. Nakoľko sú v stolici hlieny a stolica zapácha, mohlo by ísť o alergiu na bielkovinu kravského mlieka. Vtedy pediater predpisuje špeciálne mliečko, ktoré dieťa skúša 2 - 4 týždne. Napr. Sunar Allergy care. Malo by to byť všetko prekonzultované s pediatrom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas