Ako zmierniť opuch a bolesť po očkovaní?

Zodpovedané
17. jún 2022

Dobrý deň,

dcérka je po očkovaní. O pár dní bude mať 10 mesiacov. Očkovali ju 3x do oboch nožičiek Hexavakcínou. V tej deň a aj ráno a večer na druhý deň mala horúčky. Na jednej nožičke má len bodku po vpichu a na druhej mierne začervenanie. Po dotyku má citeľný opuch. Akonáhle sa jej toho dotknem, odhadzuje mi ruku. Takže to má podľa mňa aj bolestivé.

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

chce to čas, niekedy je aj taká zatvrdlinka po očkovaniach. Pomôže ľahká masáž - napr. vo vode, ak si inak na to nenechá sahať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas