Je stolica mojej 15-mesačnej dcéry v poriadku?

Zodpovedané
28. júl 2022

Dobrý deň,

moja 15-mesačná dcéra mala doteraz pravidelnú stolicu vždy 1x denne tmavej farby. Občas sa stalo, že kakala raz za 2 dni. Výnimočne raz za 3 dni. Posledné 2 dni však kaká 3 - 4x denne a stolica je riedka. Niekedy je žltá, inokedy žltohnedá. Nemá žiadne iné problémy. Papá stále rovnako, je veselá.

Kakaniu však vždy predchádzajú vetry a potom nájdem malé množstvo stolice v plienke. Nejedla nič nové, stravujeme sa tak ako stále. Je dojčená 1x denne pred obedným spánkom a večer pred spaním, v noci na požiadanie.

Môže ísť o črevnú virózu?

Dcérke sa momentálne prerezávajú 3 stoličky naraz.

Môže to s tým súvisieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže ísť o ľahší priebeh črevnej virózy. Nasadila by som preventívne probiotiká Probiofix Imun Baby.

Inak všetko ponechajte aj v strave tak ako je. Dbajte na zvýšenú hygienu rúk po kontakte so stolicou a pár dní sa preventívne držte mimo kolektívu iných detičiek.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas