Odporúčate očkovanie proti meningokokom?

Zodpovedané
14. júl 2022

Dobrý deň,

uvažujem, že by som dala syna zaočkovať nepovinnou vakcínou na meningokoky.

Kedy odporúčate očkovanie?

Máme za sebou 3 Hexy a teraz v septembri dostane tretí Prevenar, keďže očkujeme vždy len jednou vakcínou.

Je nejaké odporúčanie, kedy by sa mali meningokoky očkovať?

Odporúčate to vôbec?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite odporúčam toto očkovanie. Aj vakcínou Bexsero aj Nimenrix.

Každý pediater má trošku inú schému očkovaní, dohodnite si s Vaším pediatrom. Neviem ako máte rozvrhnuté ďalšie očkovania, aký m synček vek, takže sa mi to ani nedá takto z brucha napísať.

Nimenrix je 1 dávka, Bexsero sú 3.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas