Sú hrče na nohách po očkovaní hexavakcínou normálne?

Zodpovedané
10. okt 2019

Dobrý deň,

syn bol pred 20. dňami očkovaný hexavakcínou. Na nohách má veľké hrče.

Fyzioterapeutka povedala, že to mám potrieť Heparoid masťou.

Sú tie hrče normálne?

Kedy zmiznú?

Syn máva bolesti brucha, škvrkanie a prelievanie v črevách. Trpí plynatosťou.

Je očkovanie na rotavírusy v jeho prípade správna voľba?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

hrčky, alebo zdúreniny po očkovaní sú bežným prechodným prejavom. Môžete na ne aplikovať napríklad Višnevského balzam, ale pokojne aj Heparoid alebo kalciovú masť.

Je to stav prechodný zmiznú určite do 3 mesiacov. Ak nie, spraví sa sono.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas