Pohlaví miminka. Je možné se ve 22. týdnu ještě splést?

Zodpovězené
8. únor 2023

Dobrý den, pane doktore,

minulý měsíc jsem byla na screeningu v 22. týdnu těhotenství. Vyšetření jste prováděl Vy v centru u Apolináře. V ordinaci jsme Vás požádali o napsání pohlaví na papírek do obálky. Napsal jste nám tam, že na 99,9 % to bude holčička, a chtěla jsem se zeptat, jestli v tomto týdnu je možné, se ještě splést nebo je to skoro jisté.

Vím, že 100% to nikdy není, ale tak zajímá mě, zda se určuje pohlaví podle toho, že není vidět pindík nebo jsou i jasnější důkazy na utz.

Doufáme v holčičku a věřím ve Vaše zkušenosti. 😀

Děkuji

Dobrý den,

99,9 % odpovídá stavu de facto jistý, ale v medicíně nebývá nikdy nic na 100 %, proto těch 99,9 %. 🙂

Pohlaví se určuje podle vzhledu zevního genitálu v ultrazvukovém obraze a holčičku poznáváme ne podle toho, že nevidíme pindíka, ale podle toho, že je vidět typický obrázek ženského genitálu (ultrazvukový obraz "kávového zrna").

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz