Termín screeningu a odběr krve. Nevadí pozdější odběr krve pak termínu screeningu?

Zodpovězené
10. čer 2022

Dobrý den,

dnes mě lékařka objednala na oběr krve k prvotrimestrálnímu screeningu s tím, že na utz se mám objednat až po tomto vyšetření. Podle ms bude v den odběru krve 12+1, podle ovulace 12+3. Dočetla jsem se, že by se odběr krve měl provádět ideálně do 11+6.

Je to problém, když se provede takto o pár dní později?

Mám strach, aby se pak stihlo utz vyšetření.

Děkuji

Dobrý den,

určitě není problém odebrat krev i po 11+6. Většina screeningových softwarů dokáží výsledky krve zakalkulovat do screeningu až do 14+0.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz